Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ukrainā svin Neatkarības dienu

Pirmdien Ukraina atzīmē Neatkarības dienu. Tāpat kā pirms gada, arī šoreiz to aizēno bruņotais konflikts valsts austrumos. Neatkarības dienas svinības sāksies ar parādi Kijevas centrā.

Svētdien Ukraina atzīmēja valsts Karoga dienu.Prezidents Petro Porošenko aicināja nacionālo vienotību stādīt augstāk pār politiskā nesaskaņām.

Pirmdien pēc dalības Neatkarības dienas svinībās Porošenko lidos uz Berlīni, lai tiktos ar Vācijas un Francijas līderiem. Uz šo tikšanos Krievijas prezidents Vladimirs Putins netika uzaicināts.

Šo četru valstu līderi, tā dēvētais Normandijas četrinieks, pēdējo reizi tikās februārī. Tiesa, viņu starpā regulāri notiek telefonsarunas. Februārī Minskā tika parakstīta Minskas vienošanās par pamieru un politisko noregulējumu Ukrainas austrumos, un tās iniciatori bija Merkele un Olands. Tomēr pēdējās nedēļās pienāk ziņas par kauju saasināšanos.

Eksperti vērtē, ka tas, ka pirmdienas sarunās Berlīnē nepiedalīsies Putins, izceļ attiecību pasliktināšanos uz Austrumukrainas situācijas eskalācijas fona. Vācija tikmēr neizslēdz, ka Putins varētu piedalīties nākotnes sarunās.

(Teksts: lsm.lv)(L)

(Visited 51 times, 1 visits today)
(Visited 51 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *