Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ušakovs par pašvaldības saziņu svešvalodā sociālajos tīklos sodīts pēc atkārtotām sūdzībām

Valsts valodas centrs (VVD) Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (“Saskaņa”) par pašvaldības saziņu svešvalodā sociālajos tīklos sodījis pēc atkārtotām sūdzībām. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Valsts valodas centra (VVC) direktors Māris Baltiņš.

Baltiņš skaidroja, ka pašvaldība var sniegt informāciju citās valodās, piemēram, publicējot Rīgas svētku programmu, kas paredzēta ārvalstu viesiem. Savukārt informācijai, piemēram, par plīsušām caurulēm jābūt valsts valodā.

VVC pārstāvis norādīja, ka centrs saņēma vairākas sūdzības par Rīgas domes mēra īstenoto komunikāciju svešvalodā sociālajos tīklos. Tiesa, saņemto sūdzību skaitu VVC vadītājs gan neprecizēja.

Baltiņš atzīmēja, ka runa ir par kopējo iestādes komunikāciju ar iedzīvotājiem, nevis kādas privātpersonas, piemēram, domes priekšsēdētāja individuālo komunikāciju.

Pagaidām VVC lēmums par Ušakovam piemēroto sodu nav pārsūdzēts, piebilda Baltiņš.

Jau ziņots, ka VVC sodījis Rīgas pašvaldības vadītāju par saziņu krievu valodā sociālajos tīklos. Centrā par to gan sniedza skopas ziņas un soda apmēru neatklāja. Pēc normatīvajiem aktiem sods par šādu pārkāpumu ir no 35 līdz 140 eiro.

Tikmēr Rīgas mērs savā “Facebook” profilā paziņoja, ka par šo lēmumu uzzinājis no žurnālistiem un to pārsūdzēs.

(Visited 30 times, 1 visits today)
(Visited 30 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *