Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Uz pozitīvas nots izskanējusi konference “Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?”

Šī gada 31. martā notikusī Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) organizētā ikgadējā konference «Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?», kopumā izskanējusi uz pozitīvas nots: lai gan konferences gaitā tika apzināti arī nekustamā īpašuma (NĪ) nozari bremzējošie faktori, tostarp – neskaidrā nodokļu politika un investoru piesardzīgais noskaņojums, tomēr kopumā nozares pārstāvju noskaņojums un prognozes nākotnei par turpmāko izaugsmi bija pozitīvas.

Konferences dalībniekiem bija iespēja uzzināt arī novitātes finanšu jomā, un eksperti, diskutējot par alternatīvām finansējuma piesaistīšanas iespējām, sniedza ieskatu pasaulē ļoti populārā alternatīvā finansējuma veidā, kas vismaz pēdējo pāris gadu laikā uzņem apgriezienus arī Latvijā – t.s. crowdfounding jeb pūļa finansējums, tika sniegta informācija par Altum programmu un tās iespējām, par biznesa eņģeļu tīklu un tā prioritātēm, izvēloties atbalstāmos projektus, kā arī par Latvijas jauno uzlecošo zvaigžņu kaltuvi: start-up kustību.

Eksperti, kuri ikdienā strādā ar jaunajām tehnoloģijām, diskutēja par to, vai internets ir konkurents vai palīgs nekustamā īpašuma aģentam, un par to, kā jaunu tendenču ietekmē mainās aģenta loma pakalpojuma sniegšanā. Diskusijas noslēgumā secinājums bija viens: tehnoloģijas ir ienākušas mūsu ikdienā, un tās ir jāizmanto gudri un prasmīgi, tikai tad tās būs kā labs papildus rīks vai palīgs ikdienas darbā.

Apmainoties viedokļiem par mājokļu pieejamību un jauno projektu attīstības inovatīviem risinājumiem mainīgajos tirgus apstākļos, kā arī diskutējot par attīstītāju un starpnieku sadarbību, eksperti iezīmēja jaunās tendences: ārvalstīs arvien populārāki kļūst nelielas platības mājokļi ar koplietošanas telpām (veļas mazgātuves, bērnu istabas u.tml.), bet nebija vienisprātis, vai tuvākajā laikā šādi mājokļi būs pieprasīti arī Latvijā.

Konferences noslēguma tās dalībnieki varēja ieskatīties astrologa Andra Rača prognozēs NĪ tirgum, kas solīja pozitīvus attīstības scenārijus, īpaši veiksmīgu iezīmējot 2019. gadu.

Ikgadējā LANĪDA organizētā konference “Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?” ir kļuvusi ļoti iecienīta NĪ nozares profesionāļu vidū, kur vienkopus satiekas ap 200 interesentu un kur var uzzināt visu aktuālo informāciju par norisēm nozarē, atklāt labāko pieredzi un iezīmēt iespējamos nākotnes attīstības scenārijus, kā arī socializēties un neformālā gaisotnē tikties ar kolēģiem.

(L)

(Visited 31 times, 1 visits today)
(Visited 31 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *