Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vāc parakstus, lai rastu risinājumu kaiju padzīšanai no Rīgas māju jumtiem

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai atbildīgajām iestādēm uzdotu rast risinājumu kaiju aizdzīšanai no Rīgas māju jumtiem.

Kā iniciatīvas autors norādīts Andis Lācis, kurš uzskata, ka kaiju ligzdošana uz Rīgas māju jumtiem un ar to saistītais troksnis agrās rīta stundās ir traucēklis, turklāt neērtību intensitāte pieaugot gadu no gada.

“Pavasarī un vasaras sākumā vairāku mēnešu garumā praktiski nav iespējams gulēt pie vaļēja loga, jo ap plkst.3 vai 4 sākas kaiju klaigāšana, kas ievērojami traucē naktsmieru,” neapmierināts ir Lācis.

Iniciatīvas autors sakās saprotam, ka vardarbīgas metodes, tai skaitā kaiju vai to ligzdu iznīcināšana, nav atbalstāma, taču viņš vēlas, lai tiktu rastas tehniskas iespējas, kā aizbaidīt “neganti ķērcošos putnus prom no pilsētas”. “Tie varētu būt gan skaņas signāli vai mehānismu kustības, kas darbotos ar sensoru palīdzību, vai vēl kādi risinājumi. Lai tādus risinājumus atklātu, būtu nepieciešams Rīgas pašvaldības atbalsts, vai nu izsludinot konkursu par projekta izstrādi, vai piešķirot atbilstošus grantus LU, RTU vai citām mācību iestādēm. Pieņemu, ka arī Rīgas iedzīvotājiem būtu interese finansiāli iesaistīties izstrādāto ierīču izvietošanā uz māju jumtiem, neļaujot kaijām veidot ligzdas,” prāto Lācis.

(L)

(Visited 12 times, 1 visits today)
(Visited 12 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *