Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vai patiešām Polijā atrasts nacistiskās Vācijas bruņuvilciens ar zeltu un dārglietām?

Polijas pilsētas Valbžihas pašvaldībai jau esot zināma tā sauktā „zelta vilciena” precīza atrašanās vieta. Pašvaldība lūgs armijas un valdības palīdzību, lai apsargātu šo rajonu, kas pagaidām vēl netiekot darīts, ziņo Vroclavas radio.

Radiostacija, atsaucoties uz saviem avotiem, apgalvo, ka atrastais nacistiskās Vācijas vilciens atrodas posmā starp dzelzceļa maršruta Vroclava – Valbžihas 61. un 65. kilometru. Uz šo vietu norādot visi speciālisti, ar kuriem runājuši Vroclavas radio pārstāvji. Pētnieki lēš, ka Breslavas – Vroclavas aplenkuma laikā vācieši izveda zeltu no pilsētas. Vilcienam vispirms bija jāierodas Svebodžicē, un tad Valbžihā, bet neviens vairs to neredzēja. Pēc vienas no versijām, kuru izklāsta Vroclavas radio, vilciena sastāvs varēja apstāties tunelī netālu no tagadējās apdzīvotās vietas Ļubehuvas. Pēc leģendas, vilciens noslēpts tunelī pie Ksenžas pils. Vēlāk tunelis aizbērts, un par to ilgus gadus piemirsts.

Nacistu bruņuvilciens, par kuru ir runa, pazuda Sarkanās armijas uzbrukuma laikā 1945.gadā Vroclavas apkaimē. Par atradumu pirmie Valbžihas varas iestādēm ar juristu firmas starpniecību paziņoja divi apslēptās mantas meklētāji – polis un vācietis, kuru uzvārdi netiek izpausti. Viņiem informāciju par vilciena atrašanās vietu pirms nāves esot izpaudis viens no tā aprakšanas dalībniekiem. Bruņuvilciena atradēji vēlas saņemt 10% no atrasto mantu vērtības.

Polijas kultūras ministra vietnieks Petrs Žuhovskis medijiem pastāstīja, ka ar speciālu aparatūru – radaru, kas ļauj skenēt objektus zem zemes, – ir izdevies iegūt pazemē esošā vilciena fotouzņēmumus. Bruņuvilcienus Otrā pasaules kara laikā Lejas Silēzijas reģionā bieži izmantoja vērtīgu mantu transportēšanai, pasvītroja viceministrs. Atrastais vilciens atrodoties 100 metru dziļumā, attēlos redzams, ka tas ir bruņuvilciens, tātad pārvadājis īpašu kravu. Viceministrs pieļauj, ka lielākā daļa kravas ir karamateriāli, taču dārglietu, mākslas priekšmetu un arhīvu klātbūtni tāpat nevar izslēgt. Pastāv versija, ka zem zemes var atrasties ap 300 tonnu zelta, zelta stieņi, pārkausētie nacistu upuru zelta zobi un rotaslietas, briljanti, un tamlīdzīgi.

8474B1C3-AE44-4002-98D6-9F3B25DD5FAA_w640_r1_s_cx0_cy12_cw0

Nav īsti skaidrs, kam pēc likuma piederēs dārgumi, ja tie vilcienā tiks atrasti. 28.augustā pie Polijas varas iestādēm vērsās Pasaules ebreju kongress, aicinot atdot atrasto mantu tās likumīgajiem īpašniekiem un to pēctečiem. Savukārt Krievijas jurists Mihails Joffe aģentūrai Sputņik uzsvēris, ka pēc starptautiskajām tiesībām dārglietas jāatdod Krievijai, ja kļūs zināms, ka tās izzagtas no PSRS. Intervijā radiostacijai Jedynka Polijas kultūras ministra vietnieks Petrs Žuhovskis teica: poļu juristi devuši atbildi, ka visi atrastie dārgumi tiks nodoti Valsts kasei.

Pirmais Biznesa radio / Foto: Polski Newsweek  (A)

(Visited 518 times, 1 visits today)
(Visited 518 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *