Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vaira Vīķe-Freiberga: savu tautu vienmēr esmu idealizējusi

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga sestdien intervijā TV3 Ziņu dienestam paziņoja, ka “savu tautu vienmēr esmu idealizējusi”, bet nu ticība tās spējām ir iedragāta. Intervija izraisīja visai plašu rezonansi sociālajos tīklos – cilvēki naski komentē Freibergas izteikumus.
Komentējot skandālu ap viņas “izkārtoto” atdusas vietu elitārajos Meža kapos, bijusī prezidente sacīja, ka šādas atsevišķu mediju un žurnālistu darbības liecinot, ka mūsu vidū ir cilvēki, kas strādā ar čekas metodēm. Viņasprāt, viss šis skandāls ir klaja nomelnošanas kampaņa: “Mans pirmais secinājums ir tāds, ka mūsu vidū ir cilvēki, kas trenēti pēc vecās skolas,” telekanālam TV3 sacīja eksprezidente. Viņa norādīja, ka viņai ir aizdomas, kas ir kampaņas pasūtītājs, tomēr ļaundara vārdu izvēlējās neatklāt.
”Vecā skola jau no Ļeņina laikiem – viens veids kā iznīcināt cilvēku ir vienkārši – lode pakausī, bet otrs ir iznīcināt viņa raksturu – cilvēka morālā slepkavība. Šāda morāla slepkavība nāk viļņiem, viņa sastāv no akliem meliem jeb no ārkārtīgi sagrozītiem faktiem,” piebilda Vīķe-Freiberga.
Tostarp eksprezidente min, ka viņas ticība mūsu tautas spējām nu ir iedragāta. “Es savu tautu vienmēr esmu idializējusi. Kad es biju prezidente, man likās, ka mans uzdvevums ir to latvietību un Latvijas ļaužu potenciālu atmodināt un kā puķīti aplaistīt. Un tagad, kad es redzu tādas zemiskas lietas… un kad tas zemiskums tiek vērsts pret tevi… Zemiskumu var atdzīvināt ar prastiem un nesmalkiem līdzekļiem, un mani skumdina tas, ka mana ticība manas tautas spējām garīgai un psiholoģiskai izaugsmei tiek iedragāta,” viņa sacīja.

(L)

(Visited 26 times, 1 visits today)
(Visited 26 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *