Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Valdība slēgtā sēdē apstiprina Latvijas pozīciju par Grieķijas aizdevumu

Valdība ārkārtas sēdē pirmdien aiz slēgtām durvīm apstiprināja Latvijas pozīciju par 85 miljardu eiro starptautisko aizdevumu Grieķijai, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv. Tā ir trešā finansiālās palīdzības programma šai valstij kopš 2010.gada. Latvijai aizdevumam piekrīt ar diviem nosacījumiem, informēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Pirmais nosacījums – Grieķijas parlamentam ir jāapstiprina valsts glābšanas programma ar iepriekš pieņemtā saprašanās memoranda starp Eiropas Komisiju (EK), Starptautisko valūtas fondu (SVF) un Eiropas Centrālo banku (ECB) nosacījumiem. Grieķijas parlaments šos nosacījums piektdien akceptēja, taču atbildīgās eiro zonas institūcijas vēl pārbaudīs, vai Grieķijas lēmums ietver visus tā nosacījumus.

Otrais nosacījums – Latvijas pozīcija paredz tā saucamo sarkano līniju – ja parādīsies iniciatīva, ka Grieķijas valsts parāds varētu tikt “norakstīts”, tad Latvija tam piekritīs tikai tad, ja visi izdevumi, kas rastos no šāda lēmuma, Latvijai tiktu kompensēti 100% apmērā. Tā Latvijas valsts budžets neciestu zaudējumus.

(Teksts un foto: irir.lv)(L)

(Visited 40 times, 1 visits today)
(Visited 40 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *