Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vējonis ar premjera amata kandidātiem tiksies janvārī

Ja partijas līdz šī gada beigām nepiedāvās savus Ministru prezidenta amata kandidātus un konkrētus piedāvājumus iespējamam jaunās valdības koalīcijas modelim, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikšanās organizēs nākamā gada sākumā, apliecināja prezidenta pārstāvis Gusts Kikusts.

Viņš norādīja – ja partijas vienosies ātri, pastāv iespēja vēl šajā gadā kritērijiem atbilstošos un izvirzītos Ministru prezidenta amata kandidātus uzklausīt. Viņš gan neminēja konkrētus datumus, jo tas galvenokārt atkarīgs no partiju rīcības. Savukārt, ja tas neizdosies, tikšanos attiecīgi organizēs nākamā gada sākumā, paliekot pie idejas, ka valdībai, lai tā tiktu izveidota un būtu efektīva, jābūt iespējai strādāt pēc iespējas ātrāk.

Prezidentam nākamā gada sākumā paredzēts arī dažas dienas ilgs atvaļinājums.

Vējonis pēc pirmā sarunu posma ar visām Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām skaidri izteicis tām aicinājumu līdz šā gada beigām nākt ar savu redzējumu valstij būtisku jautājumu risināšanā, piedāvāt Ministru prezidenta amata kandidātus un valdošās koalīcijas modeļus. Tikuši uzsvērti gan būtiskie risināmie jautājumi, gan nepieciešamība pēc spēcīgas ministru komandas, kas bauda parlamentārā vairākuma atbalstu, spēj paveikt valstij svarīgos darbus un saprotami izskaidrot sabiedrībai, šādi arī vairojot tautas uzticēšanos valsts varai.

Kikusts iepriekš norādīja, ka Valsts prezidents apzināti partijām devis tik daudz laika – līdz gada beigām -, lai tās varētu savstarpējās sarunās iezīmēt šos iespējamos koalīcijas modeļus, Ministru prezidentu kandidātus, kam ir pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts, kā arī svarīgākos darāmos darbus.

Jau vēstīts, ka Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) plāno līdz 28.decembrim nosaukt savus kandidātus valdības vadītāja amatam.

Vienotība līdz 28.decembrim plāno veikt frakcijas un valdes balsojumu par vienīgo šī politiskā spēka izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidātu – partijas līderi Solvitu Āboltiņu.

Savukārt pirmdien ZZS plāno apspriest partijas vismaz divas iespējamās Ministru prezidenta amata kandidatūras – Māri Kučinski un Jāni Dūklavu. Nav gan izslēgta vēl kādas citas kandidatūras apspriešana.

Politiķi gan prognozē, ka šogad skaidrības par nākamo valdības sastāvu, visticamāk, vēl nebūs. Tāpat arī koalīcijas vienošanās par kādu konkrētu premjera amata kandidātu tuvākajās nedēļās vēl netiek prognozēta.

Vienlaikus tiek norādīts, ka arī šajās dienās notiek politiķu neformālās konsultācijas, kas var mainīt situāciju.

 

Pirmais Biznesa radio pēc BNN (G)

(Visited 78 times, 1 visits today)
(Visited 78 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *