Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vējonis: Nākamajai valdībai būs jāstrādā ar nepopulāriem lēmumiem

Nākamā valdība nevarēs nodarboties ar populismu un tai būs jāstrādā ar nepopulāriem lēmumiem, intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš norādīja, ka jaunajai valdībai būs jāveic dažādas reformas un šis ir pēdējais brīdis, lai situāciju valstī nostabilizētu un lai sāktos tās attīstība.

Pēdējā laikā politisko partiju darbība liecinājusi, ka tās savu lēmumu pieņemšanā vairāk vadījušās no reitingiem, it sevišķi brīdī, kad tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Pēc viņa domām, ir pienācis brīdis, kad partijām vajadzētu atmest šādu lēmumu pieņemšanas veidu, jo tieši tas esot pēdējais, lai pieņemtu svarīgus lēmumu Latvijas tālākai attīstībai.

«Jaunajai valdībai, kā arī parlamentam būs jāpieņem nepopulāri lēmumi, bet kavēšanās ar šādu lēmumu pieņemšanu veicina neapmierinātību sabiedrībā un rada sociālo spriedzi, kas rada neapmierinātību pašos politiķos, kas savukārt ir neapmierināti ar valdības un paša parlamenta darbu,» piebilda Valsts prezidents.

Uz jautājumu, kas ir tie nepopulārie lēmumi, ar kuriem nākotnē sabiedrībai būtu jārēķinās, Vējonis atbildēja, ka tie skar jau zināmo izglītības jomu un tās tālāko reformu, kā arī nākamā gada valsts budžetu, jo ir jāapzinās, ka pieejamie līdzekļi ir ierobežotā daudzumā, tāpēc uz nākamo gadu noteikti būs jāpārskata bāzes izdevumi jau piešķirtajām nozarēm, tādējādi izvērtējot izlietotās naudas lietderību un efektīvāku līdzekļu pielietojamību.

Vējonis akcentēja, ka ir jāpabeidz izglītības reforma, kuru nevar vilkt bezgalīgi. Ir jāpieņem lēmums, jo neskaidrība rada neapmierinātību sabiedrībā, kas savukārt veicina sociālo spriedzi.

Līdzīgi ir bijis ar bēgļu uzņemšanu par kuru notika diskusijas vasarā. Valdība nav spējusi dot konkrētas atbildes par to, kā bēgļi Latvijā tiks uzņemti un ko viņi darīs pēc statusa saņemšanas. Tas novedis pie sabiedrības neuzticēšanās politiķiem. «Nākamā valdība nevarēs nodarboties ar populismu. Nevarēs kā Ziemassvētku vecītis teikt – tur būs tik miljoni eiro, tur būs tik miljoni eiro. Tā nebūš, jo līdzekļu ir tik, cik viņu ir. Valdībai būs jāstrādā ar nepopulāriem lēmumiem,» sacīja Vējonis.

Prezidents arī uzsvēra, ka no jaunās valdības ministru kandidātiem prasīs konkrētus darbus. Viņa vīzija ir par spēcīgu valdību, kas ir nepieciešama valstij.

Jau ziņots, ka «Vienotība» premjera amatam apņēmusies virzīt partijas līderi Solvitu Āboltiņu, savukārt esošās koalīcijas partneris Nacionālā apvienība (NA) vairākkārt kategoriski paziņojuši, ka nepiedalīsies koalīcijā, kuras vadīs Āboltiņa. NA šādu vienbalsīgu lēmumu pieņēmuši partijas valdes un Saeimas frakcijas kopsēdē. Savukārt ZZS pavēstīja, ka nestrādās koalīcijā, kurā nebūs NA.

ZZS savu premjera amata kandidātu plāno paziņot 28.decembrī. Neoficiāli tiek minēts, ka ZZS premjera amatam varētu virzīt deputātu Māri Kučinski.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, noslēdzot pirmās sarunas ar partijām par jaunās valdības veidošanu, sacīja, ka šobrīd starp Saeimā esošajiem politiskajiem spēkiem nav atbalsta kādam noteiktam koalīcijas modelim vai premjera amata kandidātam. Viņš izteica aicinājumu Saeimā pārstāvētajām partijām ne vēlāk kā līdz šā gada beigām «nākt ar savu redzējumu valstij būtisku jautājumu risināšanā, piedāvāt Ministru prezidenta kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus».

 

Pirmais Biznesa radio pēc TVNET/LETA/BNS (G)

(Visited 46 times, 1 visits today)
(Visited 46 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *