Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vējonis: Nākamajam premjeram jābūt izlēmīgam un ar labu komandu

Nākamajam premjerministram ir jābūt izlēmīgam, kurš spēj ap sevi pulcināt spēcīgu komandu, to telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš ceturtdien, 10.decembrī, sāks konsultācijas ar politiskajiem spēkiem par jaunās valdības veidošanu.

Pēc prezidenta sacītā, nākamajai valdībai darāmo darbu būs ļoti daudz, bet prioritārie jautājumi ir turpināt darbu pie iekšējās un ārējās drošības stiprināšanas, pie gāzes tirgus atvēršanas, informatīvās telpas stiprināšanas, tautsaimniecības izaugsmes.

Vējonis uzskata, ka iepriekšējā valdība nespēja nodrošināt stabilitāti nodokļu politikā, par ko liecina uzņēmēju organizāciju neapmierinātība ar nākamā gada budžetu. Līdz ar darbu pie stabilas nodokļu politiku valdībai būtu arī jāstrādā pie valsts budžeta bāzes izdevumu samazināšanas.

“Jādzīvo taupīgāk – tāpēc arī bāzes izdevumu pārskatīšana būs nopietns pārbaudījums valdībai,” sacīja Valsts prezidents.

Tāpat nākamajai valdībai būtu jāturpina sāktās reformas veselības aprūpē un  izglītības sistēmā – šajās jomās darbs ir uzsākts, taču gala lēmumus pašreizējā valdība nespēja pieņemt, teica Vējonis.

Pēc Valsts prezidenta sacītā, viņš vispirms ar politiskajām partijām runās par nākamās valdības veicamajiem darbiem. Taču Vējonis izteica cerību, ka vēl šogad izdosies vienoties par premjera amata kandidātu un, iespējams, arī par to nobalsot.

Vējonis norādīja, ka nākamajai valdībai būs jāīsteno virkne reformu, tāpēc nākamajam premjeram jābūt izlēmīgam, kurš ap sevi spēj pulcināt spēcīgu komandu. Premjeram jāspēj uzņemties atbildība par saviem darbiem un jāspēj valdības politiku skaidrot sabiedrībai .

Tāpat premjerministram, pēc Vējoņa sacītā, ir jābauda pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas deputātu atbalsts. “Visiem jaunveidojamās valdības ministriem ir jābūt ar  labu reputāciju un atbalstu sabiedrībā,” uzskata Valsts prezidents.

Jau vēstīts, ka pirmdienas rītā no amata atkāpusies premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”). Par savu demisiju Straujuma oficiāli paziņoja pirmdienas rītā pēc iepriekš neplānotas tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Valsts prezidents par jaunas valdības izveidi konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem sāks ceturtdien, 10.decembrī.

Vispirms pie prezidenta dosies partijas “Saskaņa” pārstāvji, pēc tam “Vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi. Konsultācijas turpināsies piektdien, kad ar Vējoni tiksies Nacionālā apvienība, Latvijas Reģionu apvienība un partija “No sirds Latvijai”.

 

Pirmais Biznesa radio pēc LSM (G)

(Visited 43 times, 1 visits today)
(Visited 43 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *