Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vējonis uzņemas iniciatīvu izvirzīt premjera amata kandidātu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir nolēmis uzņemties iniciatīvu premjera amata kandidāta izvirzīšanā.

Vējonis šādi nolēmis rīkoties, jo valdošās koalīcijas partijas nav izmantojušas iespējas vienoties par jaunu valdību. Jau nākamnedēļ prezidents pats uzrunāšot iespējamos premjera amata kandidātus.

Nešaubos, ka šajā Saeimā var izveidot stabilu un rīkoties spējīgu koalīciju, uzsvēra prezidents un piebilda, ka koalīcijā ir jābūt visām esošās valdības partijām.

Vējonis šodien žurnālistiem pēc neformālajām sarunām ar partijām atgādināja, ka decembra sākumā partijām izvirzīja nosacījumus un aicināja līdz šā gada beigām piedāvāt premjerministra amata kandidātus, iespējamos koalīcijas modeļus, kā arī redzējumu valsts būtisko jautājumu risināšanā. «Joprojām nešaubos, ka šajā Saeimā ir iespējams izveidot stabilu, rīcībspējīgu koalīciju, kura spēs izlēmīgi rīkoties un atrisināt valsts attīstībai svarīgus un neatliekamus jautājumus,» pauda Vējonis.

Ņemot vērā, ka pēdējās Saeimas vēlēšanās iedzīvotāji atkārtoti izteikuši uzticību partijām, kas pirms tam bija pārstāvētas valdībā, Valsts prezidents uzskata, ka arī jaunajā valdībā jābūt pārstāvētiem visiem trim politiskajiem spēkiem – «Vienotībai», Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un nacionālajai apvienībai «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK).

«Es devu šīm partijām iespēju vienoties par stabiliem un rīcībspējīgiem koalīcijas modeļiem, bet partijas šo iespēju nav izmantojušas,» atzina Vējonis, atgādinot, ka jaunajai valdībai būs nepieciešama arī Saeimas vairākuma uzticība.

Uzņemoties iniciatīvu, prezidents aicināja partijas rīkoties arī atbildīgi un politiski drosmīgi. Viņš joprojām ir pārliecināts, ka politiskajās partijās ir daudz profesionālu cilvēku, kuri spēj uzņemties atbildību.

Vējonis šodien neformālās sarunās tikās ar valdošās koalīcijas partijām – «Vienotību», ZZS un VL-TB/LNNK, kuras kopš Laimdotas Straujumas (V) paziņojuma par demisiju trīs nedēļas neauglīgi ir mēģinājušas veidot jaunu valdību.

Prezidents bija izteicis partijām aicinājumu piedāvāt premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus, taču neviena no partijām par šādu rīcību neizšķīrās. «Vienotības» iekšējā balsojumā ar balsu vairākumu virzīšanai uz premjera amatu ir atbalstīta partijas līdere Solvita Āboltiņa, bet oficiāli izvirzīta viņa nav, ZZS ir minējusi vairākus iespējamos kandidātus, taču nav vēlējusies uzņemties atbildību savu kandidātu nosaukt pirms «Vienotības», savukārt VL-TB/LNNK ir paziņojusi, ka pašlaik premjera amata kandidātu no savām rindām piedāvāt nedomā.

 

Pirmais Biznesa radio pēc apollo/LETA (G)

(Visited 59 times, 1 visits today)
(Visited 59 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *