Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Veselības ministrija cenzē izstādes “Neredzamās zonas” plakātu

No 3. jūnija līdz 24. septembrim Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Rīgā ir skatāma starptautiski atzīta poļu mākslinieka Artūra Žmijevska personālizstāde “Neredzamās zonas”, taču muzeja ēkas īpašniece Veselības ministrija (VM) nav akceptējusi izstādes plakātu un tā izvietošanu uz ēkas sienas.

Šī būs pirmā mākslinieka personālizstāde Baltijas valstīs un sniegs unikālu iespēju Latvijas mākslas interesentiem iepazīties ar viņa daiļradē nozīmīgām instalācijām un videodarbiem, kas kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā.

Muzeja vadītājas vietnieks Juris Salaks LTV atklāja, ka plakāts izvēlēta visneitrālākā fotogrāfija. Taču Veselības ministrija atbildes vēstulē par izstādes baneru izvietošanu norādījusi, ka neatbalsta šī banera izvietošanu. Atbildes vēstulē gan nav norādīts iemesls.

VM preses pārstāvis Oskars Šneiders skaidro, ka plakāta izvēlētais noformējums bijis “visai provokatīvs” un ne viennozīmīgi vērtējams. Tāpēc VM izmantojusi savas tiesības un nav atļāvusi izvietot lielformāta plakātu uz ēkas sienas.

(L)

(Visited 38 times, 1 visits today)
(Visited 38 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *