Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vēsturiskais Parīzes līgums – parakstīts

Politiķi un vides aktīvisti šobrīd īpašu uzmanību pievērš vēsturiskā Klimata līguma parakstīšanai. Daudzās pasaules pilsētās rīkotas pat šim notikumam veltītas deminstrācijas un masu gājieni.

Tajā pašā laikā dabas aizsardzības organizāciju pārstāvji uzskata, ka Parīzes līgums ir tikai pirmais solis planētas glābšanas virzienā, jo savā pašreizējā formā tas nebūt nav pilnīgs. “Greenpeace” Francijas nodaļas vadītājs Žans Fransuā Žujārs paziņoja:

“ Man ir dalītas jūtas. Līgums ir labs sākuma punkts, labi, ka tas vispār eksistē. Bez tā mēs būtu nonākuši līdz katastrofai. No otras puses, līgumā nav pienācīgi skaidri iezīmēti ilgtermiņa mērķi un līdzekļi, ar kādiem mēs ierobežosim sasilšanu par divien vai pusotru grādu. Skaidrs, ka mēs uzreiz nevaram atbildēt uz jautājumu par klimata izmaiņām un izglābt planētu un cilvēci, bet atskaites punkts, lai virzītos uz mērķi, mums ir.”

Dokumenta autori uz to atbild, ka ir sasniegts maksimāli iespējamais konsensuss, jo vienlīdzīgi ņemt vērā turpat divsimt valstu intereses nav iespējams.

Eiropas Komisijas klimata komisārs Migēls Ariass Kanjete ir pārliecināts:

“Esmu saņēmis visu, kas bija nepieciešams. Šī vienošanās atbilst saviem uzdevumiem. Vienmēr var prasīt ko vairāk, bet sasniegt pilnību nav iespējams. Šī vienošanās atbilst savam uzdevumam un ir liels solis uz priekšu pēc Kijoto protokola.”

Parīzes vienošanos svinīgā atmosfērā parakstīja piektdien. Dokuments aicina ievērojami ierobežot siltumnīcas efektu radošo gāzu izmešu daudzumu, lai globālo sasilšanu noturētu divu grādu robežās, bet iespēju gadījumā – pusotra. Nacionālajos parlamentos valdības to sāks ratificēt nākamā gada pavasarī.

 

Uldis Štokamanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 76 times, 1 visits today)
(Visited 76 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *