Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

VID pagaidu vadītāja apsvērtu piedāvājumu kļūt par dienesta ģenerāldirektori

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amata pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā pieļauj – ja viņai piedāvātu kandidēt uz vadītājas amatu, tad viņa varētu piekrist.

To viņa atzina intervijā Latvijas Radio raidījumam „Labrīt” ceturtdienas, 11.augusta, rītā.

„Redzot situāciju, kas notiek ar VID kolektīvu un cilvēkiem, es pieļauju apsvērt šo jautājumu,” teica Pelēkā. Viņa gan piebilda, ja būtu piedāvājums ieņemt VID vadītājas amatu, tad tas būtu jāizsver detalizētāk pirms pozitīvas atbildes došanas.

Pelēkā norādīja, ka VID darbinieki ir satraukti un aizvainoti par runām, ka dienests strādā „pēc kādas partijas uzstādījumiem un pasūtījumiem”. “Kolektīvs ir ārkārtīgi satraukts – jāsaka skaļi – par apvainojumiem angažētībā (..),” teica Pelēkā. VID „nav brīvi dreifējošs kuģis”, kas kopš jūnija beigām, kad no tā aizgāja iepriekšējā vadītāja Ināra Pētersone, ir palicis bez vadības, viņa sacīja.

Pelēkā uzsvēra, ka VID vēl ilgi var strādāt bez jauna vadītāja, līdz tiek atrasts cilvēks, „kuram ir stratēģisks skatījums” uz VID darbu un kurš pārzina gan nodokļus, gan muitu, kā arī citas sfēras, ar kurām VID saskaras.

Viņa norādīja, ka runas par VID ietekmējamību un strādāšanu kādas partijas  vai uzņēmēju labā ir mīts. VID ir spēcīga organizācija un, iespējams, kādiem uzņēmējiem vai grupējumiem šķitusi pārāk patstāvīga iestāde. Tāpēc kādam ir izdevīgi izplatīt mītu par VID ietekmējamību. Arī viņa pati, nedz kopš jūnija beigām, kad strādā par VID vadītāja pienākumu izpildītāju, nedz agrāk, kad darīja savu pamatdarbu – VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā – nav izjutusi kādu spiedienu vai uzstādījumu no ārpuses.

Vēstīts, ka pēc iepriekšējās VID vadītājas Ināras Pētersones atlūguma iesniegšanas uz vakanto amatu tika izsludināts atklāts konkurss, kas beidzās bez rezultātiem. Paralēli piemēroti kandidāti tika meklēti valsts pārvaldē, taču vairāki cilvēki atteicās, un uzrunāta tika Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova, kura piekrita kandidēt.

Lai gan Koļegovas kandidatūru atbalstīja Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība, taču ” Vienotības” ministru noraidošā balsojuma dēļ valdībai pagaidām neizdevās viņu apstiprināt jaunajā amatā.

Publiski diskusijas raisīja Koļegovas amatpersonas deklarācija, jo pērn Koļegova sev un brālim piederošā koka palešu ražošanas uzņēmumā SIA “Pallogs” dividendēs saņēmusi 320 000 eiro un tieši tādu pašu summu atdāvinājusi brālim un citam viņa uzņēmumam “Cones Construction”. Līdzīgi dāvinājumi vai aizdevumi veikti arī citos gados.

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *