Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

VID vadītāja amata kandidāts Ņikitins: Nedrīkst slēgt dienesta reģionālos centrus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nedrīkst slēgt savus reģionālos centrus, jo tā pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem visā Latvijā, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” trešdienas, 26.oktobra, rītā sacīja dienesta vadītāja amata kandidāts Andris Ņiktins.

Viņš norādīja, ka tieši klientu serviss jeb sadarbība ir viena no prioritātēm, kas VID darbā ir jāuzlabo.

Kā otru prioritāti pašreizējais Latvijas Bankas Finanšu stabilitātes pārvaldes vadītāja vietnieks Andris Ņikitins nosauca reputāciju, no kuras ir atkarīga uzticamība dienestam. Viņš uzsvēra, ka svarīgākais ir palīdzēt klientiem – nodokļumaksātājiem.

Ņiktins arī norādīja, ka ir jāturpina pakalpojumu digitalizācija.

Otrdien, 25.oktobrī „Rītā Panorāmā” bija ieradies vēl viens VID vadītāja amata kandidāts Kaspars Rumba. Arī viņš uzsvēra, ka dienestam ir jāatgūst reputācija.

Ziņots, ka iepriekšējā VID vadītāja Ināra Pētersone 30.maijā iesniedza atlūgumu. Pētersone uzsvēra, ka atlūgumu iesniegusi vairāku apstākļu dēļ. Uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, taču tas beidzās bez rezultāta. Pēc tam finanšu ministre VID vadītāja amatam oficiāli izvirzīja pašreizējo Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu, taču viņa vēlāk no kandidēšanas uz šo amatu atteicās.

Pēc tam nolemts izsludināt atkārtotu konkursu uz VID vadītāja amatu. Tāpat politiķi nolēma paaugstināt VID ģenerāldirektora algu.

Konkursa trešajā kārtā iekļuva četri pretendenti, taču Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss atsauca savu kandidatūru. Līdz ar to ir palikuši trīs pretendenti:

  • Latvijas Bankas pārvaldes vadītāja vietnieks Andris Ņikitins,
  • nodokļu plānošanas speciālists Kaspars Rumba,
  • apdrošināšanas jomas pārzinātāja Ilze Cīrule.

(Visited 37 times, 1 visits today)
(Visited 37 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *