Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Visbiežāk ātruma pārkāpējus fotoradari konstatē Lielirbes ielā; pārkāpēju līderos Volkswagen

Pagājušajā gadā par stacionāro fotoradaru konstatētajiem pārkāpumiem piespriestas soda naudas 3,7 miljonu eiro apmērā, un visbiežāk šīs mērierīces pārgalvīgus braucējus konstatējušas Rīgā, Lielirbes ielā, un uz Jelgavas šosejas Ozolnieku novadā.

2016.gadā šoferiem par fotoradaru konstatētajiem pārkāpumiem nosūtīti 97 257 protokoli. Kopējā piemērota naudas soda summa ir 3 746 001 eiro, taču samaksāti ir 2 472 291 eiro.

73% gadījumu transportlīdzekļu vadītāji pārkāpuši ātrumu par 11 līdz 20 kilometriem stundā.

Lielākais braukšanas ātrums apdzīvotā vietā konstatēts Rīgā, Krasta ielā, kur automašīnas “BMW” šoferis pie atļautajiem 70 kilometriem traucies ar 122 kilometru stundā lielu ātrumu. Neapdzīvotā vietā ātruma rekords konstatēts Olaines novadā uz Jelgavas šosejas, kur automašīna “SAAB” braukusi ar 187 kilometriem stundā. Atļautais braukšanas ātrums šajā vietā ir 90 kilometri stundā.

Visbiežāk pārgalvīgus transportlīdzekļus konstatējis Rīgā, Lielirbes ielā, pie nobrauktuves uz Baseina ielu izvietotais fotoradars. Pērn šis radars uzskaitījis 10 957 pārkāpumus. Pārējās biežāko pārkāpumu vietas ir Ozolnieku novadā Jelgavas šosejas 36.kilometrā un Mārupes novadā uz Rīgas apvedceļa.

Visbiežāk ātrumu pārkāpuši “Volkswagen” vadītāji, tad seko “BMW” un “Audi” šoferi.

(L)

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *