Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Vismaz puse Rīgas daudzdzīvokļu māju ūdens apgādes sistēmas ir inficētas ar legionellām

Vismaz 50% gadījumos Rīgas daudzdzīvokļu māju ūdens apgādes sistēmas ir inficētas ar legionellām, liecina pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” rīcībā esošā informācija par legionella baktērijas izplatību Latvijā.

“BIOR” eksperti saņem daudz iedzīvotāju un namu apsaimniekotāju zvanus, kas liecina par to, ka sabiedrībā valda neizpratne par nūjiņveida baktērijas legionella radītās problēmas cēloņiem un risinājumiem. Medicīnas mikrobioloģijas laboratorijā izmeklētajos daudzdzīvokļu namu ūdens paraugos joprojām tiek atklātas legionellas, informē “BIOR” pārstāvji.

Tāpēc “BIOR” eksperti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un Rīgas Tehnisko universitāti aicina uz bezmaksas semināru dzīvojamo un sabiedrisko ēku apsaimniekotājus, pašvaldību atbildīgos darbiniekus, preses pārstāvjus, kā arī visus interesentus, kuri vēlas iegūt izpratni par legionellām un to izplatības īpatnībām ūdensapgādes sistēmās, kā arī par konkrētiem inženiertehniskiem risinājumiem, kas ļautu samazināt inficēšanās riskus.

(L)

(Visited 44 times, 1 visits today)
(Visited 44 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *