Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

VVC soda Ušakovu par sarunāšanos ar ‘ēnām’ krieviski

Valsts valodas centrs (VVC) piespriedis Rīgas domes mēram Nilam Ušakovam (S) 50 eiro sodu par sarunāšanos ar Rātsnama viesiem “Ēnu dienā” krievu valodā, liecina Ušakova ieraksts portālā “Facebook”.
Vēstīts, ka par Ušakova sazināšanos krieviski ar “Ēnu dienas” apmeklētājiem domē VVC februārī sāka administratīvo lietvedību.

“Jūs neticēsiet, taču Valsts valodas centrs izrakstīja man vēl vienu sodu – 50 eiro. Šoreiz par to, ka es krievvalodīgiem skolēniem, kas man neformālas tikšanās laikā uzdeva jautājumus krieviski, atbildēju krieviski. Viss notiekošais tika translēts manā personīgajā “Facebook” lapā,” paziņoja mērs.

“Valsts valodas centra ieskatā amatpersona nedrīkst atbildēt skolēniem viņu dzimtajā valodā. Pat neformālas saziņas laika. Un Facebook tiešraide vēl arī kalpo kā vainu pastiprinošs apstāklis. Kaut arī tā ir mana privātā lapa,” raksta Ušakovs, piebilstot, ka par spīti VVC lēmumam viņš savā uzvedībā neko nemainīs un ar krievvalodīgiem bērniem turpinās sarunāties viņu dzimtajā valodā.

(L)

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *