Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Zemes nogruvumā Ķīnas rūpniecības parkā 81 pazudušais

Pēc zemes nogruvuma, kas noticis rūpniecības parkā Ķīnas dienvidos, otrdien tika atrasts pirmais bojāgājušais, bet vēl 81 cilvēks ir pazudis bez vēsts, vēstīja oficiālā ziņu aģentūra «Sjiņhua».

Nogruvums notika svētdien Hentaiju rūpniecības parkā Guandunas provinces Šeņdžeņas pilsētā, kura atrodas pie Honkongas robežas. Tas apraka vai izpostīja 33 ēkas un pārrāva dabasgāzes cauruļvadu, izraisot gāzes eksploziju,

Nogruvumu izraisīja pēc būvdarbiem pāri palikušās zemes un būvgružu nepiemērota uzglabāšana, ziņoja Zemes un resursu ministrijas oficiālais laikraksts.

Zeme divus gadus bija nelikumīgi krauta stāvā kaudzē pie 100 metrus augsta pakalna vecā karjerā un pārvērtās par dubļiem stiprā lietusgāzē svētdienas rītā.

Zemes nogruvums pārklāja ar 10 metrus dziļu dubļu kārtu 380 tūkstošu kvadrātmetru lielu teritoriju. Tika hospitalizēti vismaz 16 cilvēku, tai skaitā bērni.

Nogruvumā tika apraktas vai sabojātas 33 dzīvojamās un rūpnieciskās ēkas, tai skaitā 14 fabrikas, divas biroju ēkas, viena kafejnīca, trīs kopmītnes un 13 šķūņi vai darbnīcas. Apmēram 900 cilvēku bija evakuēti jau pirms nogruvuma.

Glābšanas darbos piedalās ap 3000 cilvēku ar ceļamkrāniem, vinčām un citu tehniku.

Novembrī zemes nogruvumā Džedzjanas provincē tika apraktas 27 mājas un gāja bojā 38 cilvēki.

 

Pirmais Biznesa radio pēc apollo/BNS (G)

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *