Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Zvanīt uz mājām būs lētāk

Eiropas Parlamenta pieņemtā telekomunikāciju tiesību aktu pakete no 2017.gada 15.jūnija vairs neļaus piemērot viesabonēšanas tarifus par telefonsarunām, īsziņām un mobilā interneta lietošanu, iedzīvotājam lietojot mobilo tālruni citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

Savukārt jau no šī gada 30.aprīļa viesabonēšanas uzcenojums (salīdzinājumā ar tarifu, ko abonents maksā savā mītnes zemē) nedrīkst pārsniegt: +0,05 eiro minūtē par balss zvaniem, +0,02 eiro par īsziņu un +0,05 eiro par megabaitu par mobilā interneta lietošanu.

Maksimālo uzcenojumu par zvanu saņemšanu Eiropas Komisija precizēs vēlāk, bet gaidāms, ka tas būs ievērojami zemāks nekā par izejošajiem zvaniem.

Ja mobilo sakaru operators varēs pierādīt, ka viņš nespēj atpelnīt izmaksas, ko rada sakaru nodrošināšana citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, un ka jaunie noteikumi ietekmēs arī cenas vietējiem abonentiem, regulators katrā dalībvalstī (Latvijā tā ir Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija) varēs atļaut ārkārtas gadījumā noteikt nelielu papildmaksu, lai atgūtu šīs izmaksas.

Jaunie noteikumi uzliek pienākumu interneta pieslēguma nodrošinātājiem vienlīdzīgi izturēties pret visu veidu saturu, proti, nedrīkstēs bloķēt vai palēnināt piekļuvi noteiktam saturam, lietojumprogrammai vai pakalpojumam komerciālu apsvērumu dēļ. To drīkstēs darīt vien tad, ja tas būs vajadzīgs tiesas spriedumu pildīšanai, tiesību aktu pildīšanai, kiberuzbrukumu apkarošanai vai datplūsmas pārblīves novēršanai. Ja minēto iemeslu dēļ būs jāiejaucas datplūsmā, tad tam būs jānotiek pārredzami, nediskrimējoši un proporcionāli, un to nedrīkstēs darīt ilgāk, nekā nepieciešams.

Tomēr operatoriem būs ļauts piedāvāt specializētus pakalpojumus (piemēram, labāku interneta kvalitāti, kas vajadzīga noteiktu pakalpojumu sniegšanai), bet tikai ar nosacījumu, ka tas neietekmēs pārējo datu plūsmas kvalitāti.

Interneta nodrošinātājiem topošajiem līgumslēdzējiem par fiksētā vai mobilā interneta pakalpojumiem būs skaidri jānorāda, ar kādu vidējo augšupielādes un lejupielādes ātrumu viņi var rēķināties (salīdzinājumā ar reklāmu, kurā parasti norāda maksimālo interneta ātrumu).

Datplūsmas atšķirības no solītā, ja tās būs pastāvīgas vai gadīsies regulāri, sniegs lietotājam tiesības uz kompensāciju vai līguma laušanu. Dalībvalstu regulatori būs atbildīgi par lēmumu, vai solītā un reālā interneta ātruma atšķirības ir pietiekamas, lai to uzskatītu par līguma pārkāpumu.

(U)

Eiropas Parlaments nolēmis
1. Ceļotāju aizsardzības noteikumi digitālajam laikmetam
2. Zvanīt uz mājām būs lētāk
3. Vienkāršota mazo pārrobežu parādu atgūšanas procedūra
4. Eiropas Parlaments Eiropas Savienības budžetā pardz nauda migrācijai un darbavietām
5. Stingrāks likums cīņai pret naudas atmazgāšanu
6. Eiropas Parlaments samazina komisijas maksu par maksājumu karšu lietošanu
7. No 2018.gada pavasara jaunie auto modeļi jāaprīko ar avārijas zvanu ierīci eCall
8. Eiropas Parlaments ierobežo videi kaitīgo plastmasas maisiņu lietošanu
9. Eiropas Parlaments atbalsta dalībvalstu brīvu izvēli ģenētiski modificētu organismu jautājumos

(Visited 36 times, 1 visits today)
(Visited 36 times, 1 visits today)